Internetes források is más és más nagyságú területet határoznak meg Bakonyként. Abban azonban mindenki egyetért, hogy a Dunántúli Középhegység nagyjábóli közepe tekinthető középpontnak, a nagy kérdés inkább az, hogy dél felé meddig Bakony a Bakony. A Balaton-felvidék és a Bakony közötti határ ugyanis nem definiálható pontosan, a legtöbben a Kapolcsi-völgyet tekintik határmezsgyének. Ami ettől délre fekszik, azt jellemzően Dél-Bakonynak nevezzük.
A fentiek igazából csupán csak elméleti kérdések. A Bakony ugyanis nem ettől lesz érdekes, vagy kevéssé izgalmas. A Dunántúl egyik legkevésbé felfedezett szeglete rengeteg termézeti kinccsel rendelkezik, amelyek nincsenek még a hazai turisztika szempontjából sem fókuszban, holott a terület nem csak a védett növények és állatok miatt izgalmas, hanem pont érintetlensége az, amely ide vonzhatja azt a turizmust, amely egyébként sokat lendítene a tájegység infrastrukturális fejlettségén.
A Bakony elhelyezkedése ideális, minden évszakban tud olyan vonzerőt biztosítani, amely tartalmas és érdekes kikapcsolódást jelenthet nem csak családok, hanem természetjárók, sőt, wellness iránt fogékonyak számára is. Nyáron a Balaton közelsége számít sokat, a tavasz és az ősz pedig festői környezetet varázsol a jobbára érintetlen bakonyi tájból.
Ebben a blogban igyekszünk majd bemutatni a Bakonyt minden oldalról. Mind természeti, mind turisztikai szempontból megkeressük azokat a helyeket, környékeket, amelyekről talán kevesen tudnak. Meggyőződésünk, hogy a Bakony hazánk egyik legvarázslatosabb tájegysége.